Aktualności

"Kęci mnie bezpieczeństwo nad wodą"... na półkoloniach w Goszczycach Średnich

Data publikacji 03.08.2022

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i działań "Bezpieczne wakacje" policjanci z płońskiej komendy spotkali się z dziećmi - uczestnikami drugiego turnusu półkolonii zorganizowanych przez Urząd Miasta Płońsk. Oprócz pogadanki na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacji, nie zabrakło też przyjemności. Dzieci pojechały z mundurowymi na wycieczkę rowerową nad rzekę Wkra.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, w trakcie wakacji, spotykają się z dziećmi i młodzieżą szkolną na zorganizowanych przez Urząd Miasta Płońsk półkoloniach. Wczoraj funkcjonariusze odwiedzili uczestników drugiego turnusu półkolonii, aby przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W czasie prelekcji płońscy stróże prawa mówili o zasadach bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku w domu oraz poza nim, a także sposobach unikania zagrożeń. Poruszali miedzy innymi temat bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pieszych i rowerzystów. Nie zpaomnieli również przypomnieć dzieciom jak powinny sie zachowywać w stosunku do osób „obcych" oraz  jak bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu. Omówione zostało zagadnienie cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści. 

Dzieci pojechały również z funkcjonariuszami na rowerową wycieczkę, nad rzekę Wkra. Tam uczestnicy półkolonii dowiedzieli się od policjnatów  jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji nad wodą i w wodzie. Mundurowi omówili podstawowe zasady dotyczące korzystania z kąpielisk oraz terenów przywodnych i niebezpieczeństw czyhających na tzw. dzikich kąpieliskach. Każde z dzieci otrzymało ulotkę zawierającą najważniejsze informacje.

Kolejne spotkania już wkrótce.

 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony