Aktualności

Road Safety Days - działania policjanów z Płońska

Data publikacji 21.09.2022

Policjanci z płońska włączyli się w akcję ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego) prowadzoną w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Jak co roku policjanci z Płońska włączyli się w akcję ROAD SAFETY DAYS, ukierunkowaną na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W ramach działań policjanci z płońskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości na drogach całego powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na niebezpieczne i agresywne zachowania kierowców, w tym niebezpieczne manewry oraz negatywne zachowania kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.


Policjanci spotkali się dziś również z uczniami klas IV Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku. Razem ze strażnikami miejskimi promowali bezpieczne zachowania na drogach. Wyjaśniali zebranym przepisy z zakresu ruchu drogowego obowiązujące pieszych i rowerzystów. Mówili również o wymogach jakie musi spełnić każda osoba ubiegająca się o kartę rowerową. Prelegenci przypominali też o noszeniu elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu, szczególnie porą wieczorową i nocną w czasie przemieszczania się poza terenem zabudowanym.


Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich wszystkich użytkowników. Żyj i pozwól żyć innym!

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Powrót na górę strony