Aktualności

311 zarzutów dla 65-latka i jego żony

Data publikacji 06.10.2022

Aktem oskarżenia skierowanym do płońskiego sądu zakończyło się dochodzenie prowadzone przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 65-letni mieszkaniec gm. Baboszewo oraz jego 63-letnia żona usłyszeli w sumie 311 zarzutów, związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Małżonkom grozi rok więzienia.

Policjanci z płońskiej komendy zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej i korupcji ostatnie kilka miesięcy pracowali nad sprawą zgłoszoną im przez jednego z lekarzy weterynarii. Małżeństwo z gm. Baboszewo zajmujące się kupnem i sprzedażą zwierząt hodowlanych, prowadząc działalność, nie stosowało się do przepisów ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.


Żmudna praca funkcjonariuszy, skrupulatne gromadzenie i analiza materiałów pozwoliły na postawienie 65-letniemu mężczyźnie aż 263 zarzutów, a jego 63-letniej żonie 48. Mieszkaniec gm. Baboszewo w 2020 i 2021 roku nie wywiązywał się z ciążącego na nim obowiązku poinformowania lekarza weterynarii o każdym planowanym przewozie zwierząt hodowlanych.  Natomiast kobieta umożliwiała przeładunek zwierząt, na terenie swojej firmy, w miejscu nie spełniającym wymogów weterynaryjnych.  


Akt oskarżenia zwierający w sumie 311 zarzutów został już skierowany do płońskiego sądu. Małżonkom grozi wysoka kara grzywny i rok pozbawienia wolności.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony