Aktualności

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów” - debata społeczna w Baboszewie

Data publikacji 26.10.2022

W Baboszewie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Jednym z poruszanych tematów były oszustwa popełniane na szkodę seniorów, szczególnie te metodą na tzw. „wnuczka” i „policjanta”. Tego typu spotkania mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną. Stanowią też okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i jego okolicy

Dziś w budynku OSP w Baboszewie odbyła się gminna debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów”.  Spotkanie z mieszkańcami, w tym członkami baboszewskiego klubu seniora,  poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Jarosław Brzozowski.


Głównym tematem spotkania były oszustwa popełniane na szkodę osób starszych. Omówione zostały najpopularniejsze metody stosowane przez przestępców na tzw. „wnuczka” i „policjanta” oraz sposoby działania oszustów podających się np. za pracowników spółdzielni, wodociągów, pracowników socjalnych i okradających osoby starsze w miejscu ich zamieszkania.


W czasie spotkania przybliżono również jego uczestnikom działanie interaktywnego narzędzia do komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją, jakim jest  „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.


Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele lokalnego samorządu, placówki bankowej i straży pożarnej. Wszyscy zabierający głos prelegenci przedstawili wiele cennych porad i wskazówek dla seniorów dotyczących zapobiegania sytuacjom niebezpiecznym.


Celem przeprowadzanych debat społecznych jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Powrót na górę strony