Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji 18.11.2022

Policjanci z płońskiej komendy około północy zauważyli jadący pojazd, który na widok radiowozu i dawanych sygnałów do zatrzymania się nagle przyspieszył i podjął ucieczkę.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy policji w Płońsku, w trakcie patrolowania ulic Płońska, zauważyli jadący pojazd marki Peugeot, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Na widok radiowozu i dawanych sygnałów do zatrzymania się, kierowca podjął próbę ucieczki. Policjanci natychmiast podjęli pościg za tym pojazdem. W trakcie ucieczki kierowca także nie reagował na wyraźne sygnały, obligujące go do zatrzymania, dawane przez jadących za nim funkcjonariuszy. Dopiero po przejechaniu kilkuset metrów pojazd zatrzymał się.

Zatrzymanym okazał się być 46-latek z pow. płońskiego. Badanie wykazało, że jest trzeźwy, ale nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenie tj. niezatrzymanie się do kontroli w celu jej uniknięcia został nałożony na niego mandat karny
w wysokości 5000 złotych i 15 punktów karnych. Za kierowanie bez uprawnień będzie odpowiadał przed Sądem, za co grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów. 

 

KPP w Płońsku:

podinsp. Grzegorz Osiński.

 

Powrót na górę strony