Aktualności

Włamał się do sklepu. "Wpadł", gdy pijany leżał na ulicy

Data publikacji 18.11.2022

Policjanci z Płońska zatrzymali 43-latka odpowiedzialnego za kradzieże sklepowe i kradzież z włamaniem. Łupem mężczyzny padały głównie wyroby alkoholowe. Łączna suma strat poniesiona przez pokrzywdzonych to ponad 7 tys. zł. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w czasie konsumpcji skradzionego towaru. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W minioną środę płońscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych mieszczących się na ul. Płockiej w Płońsku. Sprawcy wybili otwór w szybie wystawowej, po czym z wnętrza sklepu ukradli artykuły alkoholowe, papierosy oraz około 100 zł. w bilonie. Łączna wartość poniesionych przez pokrzywdzoną strat wyniosła blisko 4 tys. zł.

Kilka godzin po tym zgłoszeniu dyżurny skierował jeden z policyjnych patroli na ul. Sarbiewskiego, gdzie na chodniku miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu znaleźli pijanego 43-latka, a przy nim butelkę wódki, kilkanaście paczek papierosów i foliową torebkę z bilonem. Policjanci zaczęli podejrzewać, że mężczyzna ma związek ze zgłoszonym wcześniej włamaniem do sklepu. 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W trakcie wykonywania dalszych czynności w sprawie włamania kryminalni zebrali materiał dowodowy potwierdzający, że zatrzymany mężczyzna odpowiada nie tylko za to włamanie do sklepu spożywczego, ale na swoim koncie ma również próbę włamania do sklepu i szereg kradzieży. W sierpniu br. w przeciągu 3 dni 43-latek pięciokrotnie dokona kradzieży różnego rodzaju alkoholi w jednym ze sklepów na ul. Młodzieżowej w Płońsku. Natomiast dzień przed kradzieżą z włamaniem, próbował dostać się do wnętrza tego sklepu ale uszkodził tyko szybę.

43-latek usłyszał zarzuty kradzieży, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży z włamaniem. Za popełnione czyny grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony