Aktualności

Uważaj na oszustów działających metodą na "pracownika banku i "zdalny pulpit"

Data publikacji 23.11.2022

Oszuści nie odpuszczają. Wciąż modyfikują sposoby swojego działania, by wyłudzić pieniądze. Ofiarą przestępców działających metodą na „pracownika banku” i „ zdalny pulpit” padła 26-latka z Baboszewa. Po zainstalowaniu przez nią aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia, oszuści zyskali dostęp do jej konta, zaciągnęli kredyt i wypłacili kilka tysięcy złotych.

Wczoraj do płońskich policjantów zgłosiła się 26-letnia mieszkanka Baboszewa. Jak ustalili mundurowi, pokrzywdzona odebrała telefon od osoby podającej się za pracownika infolinii banku. Rozmówca kobiety twierdził, że ktoś próbował na jej dane zaciągnąć kredyt. W rozmowie z kolejną osobą, tym razem z działu technicznego, 26-latka została przekonana do zainstalowania aplikacji umożliwiającej zdalną obsługę urządzenia. Później wykonując polecenia fałszywego pracownika banku zalogowała się do bankowości elektronicznej. Oszust w ten sposób zyskał dostęp do jej finansów.

W czasie wizyty w placówce banku kobieta dowiedziała się, że ktoś na jej dane zaciągnął kredyt w wysokości 15 tys. zł i wypłacił z konta 4 tysiące.

Bądź ostrożny podczas wykonywania operacji finansowych. Pamiętaj, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Zachowaj zdrowy rozsądek. Jeśli “konsultant” proponuje Ci zainstalowanie programu do zdalnego pulpitu – UWAŻAJ to może być oszust!

 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony