Aktualności

Uczennica z raciąskiego liceum została wyróżniona w konkursie Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu

Data publikacji 01.12.2022

Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu wraz z Narodowym Bankiem Polskim od września br realizowała II edycję projektu pn. „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta”. Jednym z elementów projektu był konkurs na pracę plastyczną. Wyróżnienie trafiło do uczennicy klasy I z Zespołu Szkół w Raciążu.

Głównym celem projektu „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta” było zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi (w tym pieniądzem elektronicznym) oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki ryzyka przestępstw internetowych. Kampania obejmowała m.in. realizację działań edukacyjnych skierowanych do młodzieży i nauczycieli placówek oświatowych z terenu garnizonu mazowieckiego.

W ramach projektu zorganizowany został konkurs plastyczny dla uczniów szkół średnich pn. „Bezpieczny konsument - to ja!". Tematem prac, które można było wykonywać dowolną techniką, było szeroko pojęte bezpieczeństwo ekonomiczne konsumenta w realu i w Sieci, zagrożenia związane z zakupami i płatnościami widziane oczami młodego pokolenia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i Komisariatu Policji w Raciążu spotkali się z autorką pracy plastycznej, która została wyróżniona w konkursie. Funkcjonariusze w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu wręczyli Agacie Bloch - uczennicy klasy I liceum w Raciążu okolicznościowy dyplom oraz bon podarunkowy.

Serdecznie gratulujemy Agacie wyróżnienia w konkursie. Cieszymy się, że doceniona zostałą jedna z uczennic szkoły z terenu pow. płońskiego.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony