Aktualności

Kolejne potrącenie na pasach. Policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 16.01.2023

Pieszy na przejściu nie może być zaskoczeniem dla kierującego – powinien o tym pamiętać każdy kierowca. Niestety w Płońsku doszło do kolejnej niebezpiecznej sytuacji na pasach. Potrącona przez osobowe suzuki 69-latka trafiła do szpitala.

Płońscy policjanci nieustannie apelują o ostrożność na drogach. Do kierowców zwracamy się o dostosowanie prędkości do natężenia ruchu, pory dnia i panujących warunków atmosferycznych, a także rozważną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pieszym przypominamy o tym, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także, aby byli czujni, znajdując się już na pasach.

Niestety pomimo wszystkich apeli o zwrócenie szczególnej uwagi i zachowanie ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych na ulicach miast powiatu płońskiego wciąż dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. W miniony piątek, 13 stycznia na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Targowej w Płońsku przechodząca przez jezdnię 69-latka została potrącona samochód osobowy. Kierujący suzuki 76-latek z pow. ciechanowskiego nie zauważył wchodzącej na przejście dla pieszych kobiety. Niestety sygnalizacja świetlna od kilku dni jest w tym miejscu wyłączona.


Poszkodowana trafiła do szpitala na badania. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Po raz kolejny przypominamy:

  • Kierujący samochodem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.
  • Pieszy natomiast powinien maksymalnie zadbać o swoją widoczność.
  • Zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność, zwalniania kroku, zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby, korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni czy przejściu dla pieszych.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony