Aktualności

18-latek bez prawa jazdy, za to z czynnym zakazem, wiózł trzy pasażerki

Data publikacji 16.01.2023

Policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego nastolatka, który prowadził samochód nie posiadając do tego uprawnień. 18-letni mieszkaniec pow. sierpeckiego ma już dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi mu nawet 5 lat wiezienia.

Minionej nocy, po godz. 22:00 policjanci z płońskiej drogówki na ul. Płockiej w Płońsku zatrzymali do kontroli osobowe audi. Autem podróżowały cztery młode, nastoletnie osoby. W czasie sprawdzenia 18-letniego kierowcy audi w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ma za to dwa czynne zakazy ich prowadzenia.  Mieszkaniec pow. sierpeckiego kilka razy był już "łapany", gdy kierował bez uprawnień, a także przekraczał dopuszczalną prędkość.


W związku z tym, iż pojazd posiadał kilka usterek, funkcjonariusze ukarali nastolatka mandatem karnym za stan techniczny pojazdu. Auto zostało odholowane na strzeżony parking.

18-latek musi się liczyć z surowymi konsekwencjami w związku ze swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Za niestosowanie się do sądowych zakazów kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Grozi mu również bardzo wysoka kara grzywny i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony