Aktualności

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję i odjechał. Szybko trafił do policyjnej celi

Data publikacji 18.01.2023

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę opla, który na terenie Płońska doprowadził do zderzenia z innym pojazdem, po czym odjechał. 42-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 12 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Szkolnej w Płońsku. Z relacji zgłaszających wynikało, że osobowy opel uderzył w bok zaparkowanego przy jezdni nissana, który stoczył się i uszkodził stojącą za nim skodę. Kierujący oplem mężczyzna cofnął, po czym odjechał w stronę ul. Kopernika. Na skrzyżowaniu "zatrzymało go" czerwone światło nadawane przez sygnalizator. Wtedy podbiegł do niego właściciel skody i nakazał wrócić na miejsce. Mężczyzna, od którego poszkodowani wyczuli alkohol, próbował ich nakłonić do tego, by nie wzywali policji. Gdy się nie zgodzili, wsiadł do swojego auta i odjechał.

Chwilę później na jednej z ulic Płońska policjanci zauważyli, jak pod blok podjeżdża osobowy opel z uszkodzonym reflektorem. Z auta wysiadł mężczyzna odpowiadający rysopisowi sprawcy kolizji i chwiejnym krokiem zaczął iść w stronę klatki schodowej. Policjanci szybko zareagowali i zatrzymali go. 42-letni płońszczanin miał w organizmie prawie 3 promila alkoholu. Został przewieziony do płońskiej komendy i trafił do policyjnej celi.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 42-latkowi grozi wysoka kara grzywny, co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara 2 lat więzienia. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony