Aktualności

Uczniowie klasy mundurowej gościli w płońskiej komendzie

Data publikacji 18.01.2023

Uczniowie z klasy mundurowej o profilu policyjnym i straży granicznej z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku odwiedzili płońskich policjantów w miejscu ich pracy. Młodzież miała okazję poznać specyfikę zawodu policjanta, dowiedzieć się jakie wymagania muszą spełniać kandydaci do służby oraz wysłuchać ciekawych prelekcji poprowadzonych przez czynnych mundurowych.

Dziś policjanci z Komendy Powiatowej Policji w  Płońsku gościli uczniów z drugiej klasy liceum o profilu policyjnym i straży granicznej Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku. Wizyta młodzieży możliwa była dzięki wieloletniej współpracy płońskiej jednostki ze szkołą.


Mundurowi starali się jak najbardziej przybliżyć młodym adeptom sztuki policyjnej specyfikę swojej pracy i przekazać doświadczenia zdobyte podczas wieloletniej służby. Uczniowie mogli zobaczyć wyposażenie, jakim policjanci dysponują w codziennej służbie oraz sprzęt przeciwuderzeniowy, wykorzystywany podczas zabezpieczenia np. meczów piłki nożnej lub zgromadzeń.


Pobyt w płońskiej komendzie miał na celu ułatwienie młodym ludziom planowania swojej dalszej drogi edukacyjnej i podjęcie właściwego, a przede wszystkim świadomego wyboru zawodu w przyszłości. Policjanci przekazali uczniom informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu.


Być może w przyszłości, za kilka lat, niektórzy z naszych dzisiejszych gości wstąpią w nasze szeregi.

 

Powrót na górę strony