Aktualności

3 miesiące aresztu dla 36-latka przy którym policjanci znaleźli prawie 1 kg narkotyków

Data publikacji 22.05.2023

Nawet 10 lat więzienia grozi 36-latkowi, przy którym płońscy policjanci znaleźli blisko kilogram narkotyków. Postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Kilka dni temu dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Płońsku w okolicy ul. Armii Krajowej chodzi mężczyzna, który sprawia wrażenie zagubionego. Zgłaszający próbował z nim rozmawiać, lecz ten zachowywał się dziwnie i nie potrafił logicznie odpowiadać na zadawane mu pytania.

W czasie legitymowania, przez skierowanych na miejsce policjantów, mężczyzna nie był w stanie podać swoich danych. Jego stan fizyczny i zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze sprawdzili jego odzież i wnętrze przenoszonej torby, szukając dokumentu tożsamości. Okazało się, że w sportowej torbie znajduje się nietypowy pakunek - zawinięta w bieliznę foliowa reklamówka z białym proszkiem.

Przeprowadzone wstępne badania znalezionych substancji wykazały, że jest to amfetamina i klefedron o łącznej wadze blisko 1 kilograma.

Po przewiezieniu mężczyzny do policyjnego aresztu funkcjonariusze ustalili, że jest to 36-letni mieszkaniec powiatu tomaszewskiego (woj. łódzkie). Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych, za co grozi mu nawet 10 lat więzienia. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony