Aktualności

Jechał bez uprawnień i spowodował kolizję. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu

Data publikacji 31.05.2023

Pijany kierowca opla spowodował kolizję. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Do tego okazało się, ze 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj po południu policjanci z ruchu drogowego interweniowali w miejscowości Radzikowo Scalone gm. Czerwińsk nad Wisłą,  gdzie doszło do kolizji osobówki z samochodem dostawczym. Na podstawie relacji uczestników zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 49-letni kierowca opla mieszkaniec gm. Naruszewo w trakcie cofania w okolicy skrzyżowania, uderzył w przód dostawczego volkswagena, którym kierował 38-letni obcokrajowiec, a następnie odjechał. Po przejechaniu kilkuset metrów opel wjechała do przydrożnego rowu.


W czasie sprawdzenia danych kierowców w policyjnych systemach, funkcjonariusze ustalili, że 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Od mężczyzny czuć było alkohol, a jego zachowanie wyraźnie wskazywało na to, że jest nietrzeźwy. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile.


Za jazdę w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji 49-latek odpowie przed sądem.


kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Powrót na górę strony