Aktualności

Policjanci na pikniku TPD z okazji pożegnania lata

Data publikacji 01.09.2023

Rodzinny piknik "Pożegnanie Lata" zorganizowany przez TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Płońsku był okazją do spotkania z płońskimi policjantami. Mundurowi w towarzystwie straży pożarnej i wojska zaprezentowali specjalistyczny sprzęt policyjny oraz radiowóz. Promowali zawód policjanta oraz szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Wczoraj policjanci z płońskiej komendy zajmujące się profilaktyką wzięli udział w pikniku rodzinnym „Pożegnanie lata”, który odbył się na terenie przyległym do akwenu Rutki.  Organizatorem imprezy było TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo.

Podczas pikniku funkcjonariusze uczulali szczególnie dzieci i młodzież na kwestie związane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domu, podczas spędzania wolnego czasu, a także podczas poruszania się po drogach. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”  poruszali również temat bezpiecznego spędzania czasu na terenach przywodnych i omawiali zasady korzystania z kąpielisk.  Zachęcali dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK”,  którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą.


Uczestnicy pikniku mogli dowiedzieć się też jak na co dzień wygląda praca policjanta, obejrzeć  radiowóz i specjalistyczny sprzęt policyjny.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Powrót na górę strony