Aktualności

Pijany kierowca tira jechał krajową "siódemką". Podróż skutecznie przerwali mu płońscy policjanci

Data publikacji 13.11.2023

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 30-latek jadący tirem drogą krajową nr 7 w kierunku Warszawy, który został zatrzymany przez płońskich policjantów. Drugi z "antybohaterów" wczorajszego dnia - 61-latek kierujący oplem na DK10 miał w organizmie niewiele mniej - ponad 2 promile. Obaj za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będą się tłumaczyć przed sądem.

Wczoraj po godz. 17:00 patrol ruchu drogowego z płońskiej komendy został wezwany na drogę krajową nr 10 do miejscowości Gumowo gm. Dzierzążnia, gdzie osobowy opel wjechał do przydrożnego rowu. Kierowcą auta, które częściowo stało w rowie, a częściowo na poboczu okazał się 61-letni mieszkaniec pow. płońskiego. Mężczyzna twierdził, że gdy próbował zawrócić na drodze, auto zjechało do rowu i nie mógł nim wyjechać. Policjanci wyczuli od 61-latka alkohol. On sam przyznał się do tego, że najpierw pił, a później wsiadł za kierownicę. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali pijanemu kierowcy prawo jazdy, a auto oraz 61-latka przekazali pod opiekę wskazanej przez niego osobie.

Również wczoraj około godz. 22:00 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznej jeździe kierowcy tira poruszającego się drogą krajową nr 7 w kierunku Warszawy. Skierowani na miejsce funkcjonariusza zatrzymali wskazany pojazd na wysokości miejscowości Niepiekła gm. Załuski. Okazało się, że ciężarówką volvo z naczepą kierował 30-letni obcokrajowiec. Od mężczyzny czuć było alkohol i miał on trudności z wysławianiem się. W kabinie leżały butelki po alkoholu m.in. wódce, a obok kierowcy stała otwarta puszka z piwem. Badanie stanu trzeźwości 30-latka wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a tira z naczepą odholowano na strzeżony parking.

Obu nieodpowiedzialnym pijanym kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz z co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Apelujemy: Piłeś? Nie jedź!

Konsekwencje jazdy po alkoholu mogę być różne: utrata uprawnień, spowodowanie wypadku drogowego, w którym zostaniesz ranny, poniesiesz śmierć na miejscu lub zostanie ranna albo zginie zupełnie przypadkowa, niewinna osoba.

Pamiętaj też, że kierowanie autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do trzech lat pozbawienia wolności.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony