Aktualności

"Bezpieczeństwo w sieci – my to rozumiemy" - warsztaty komputerowe dla uczniów SP w Siedlinie

Data publikacji 07.03.2024

Profilaktycy z płońskiej komendy w ramach projektu "Bezpieczeństwo w sieci – my to rozumiemy" spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Siedlinie. W czasie warsztatów komputerowych, przy użyciu popularnej wśród dzieci i młodzieży gry internetowej, policjanci omówili kluczowe aspekty bezpieczeństwa online.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zajmujący sie na codzień profilaktyką spotkali się z uczniami klasy VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Siedlinie. Mundurowi wraz z nauczycielem informatyki wyjaśniali zebranym zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Zajecia - warsztaty komputerowe odbyły sie w ramach projektu „Bezpieczeństwo w sieci – my to rozumiemy!” realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu, dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Zagłębiając się w przygotowaną specjalnie na tę okazję mapę Minecraft „Bezpieczny Internet” uczniowie mieli szansę, by w atrakcyjny i angażujący sposób poruszać nawet trudne tematy związane z bezpieczeństwem w Internecie.

Szkołą Podstawowa w Siedlinie jest jedną z czterech placówek oświatowych mieszczących się na terenie powiatu płońskiego, wytypowanych do udziału w Projekcie. Głównym celem projektu „Bezpieczeństwo w sieci – my to rozumiemy!”jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w cyberprzestrzeni poprzez wzrost ich wiedzy w zakresu potencjalnych wyłudzeń finansowych w Internecie oraz umiejętności zabezpieczenia swoich danych osobowych, haseł oraz pieniędzy w sieci.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony