Aktualności

Dzień otwarty płońskiej Policji. Dziękujemy za liczne przybycie!

Data publikacji 18.05.2024

Za nami dzień otwarty Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. W wydarzeniu wzięły udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, a także sporo osób, które już teraz stoją przed decyzją wyboru swojej zawodowej ścieżki i zainteresowane są służbą w Policji. Dziękujemy za tak liczne przybycie!

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku odbył się dzień otwarty. W wydarzeniu wzięły udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, a także sporo osób, które już teraz stoją przed decyzją wyboru swojej zawodowej ścieżki i zainteresowane są służbą w Policji.

Mundurowi zaprezentowali odwiedzającym nie tylko sprzęt, wyposażenie, broń oraz policyjne pojazdy, na co dzień wykorzystywane w służbie. Obecny na miejscu technik kryminalistyki wyjaśniał i pokazywał, jak wygląda zabezpieczanie śladów oraz zbieranie dowodów. Dodatkowo chętni mogli zwiedzić budynek komendy, zobaczyć m. in. stanowisko kierowania i  pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a także dowiedzieć się, czym zajmują się policjanci z różnych wydziałów.  

Każdy z zainteresowanych mógł także porozmawiać z policjantami na temat wymagań, poszczególnych etapów rekrutacji do policji oraz możliwości rozwoju zawodowego.

W czasie dnia otwartego wpierali nas jak zwykle niezawodni policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Płocku, za co serdecznie dziękujemy.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony