Aktualności

Podsumowanie piątkowych działań „Prędkość”

Data publikacji 20.05.2024

Policjanci płońskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskich działaniach „Prędkość”, których głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 38 przekroczeń dozwolonej prędkości, w tym 11 w rejonie przejść dla pieszych.

W piątek na terenie całego kraju policjanci drogówki prowadzili działania „Prędkość”, które skupiały się na poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wzmożone kontrole prędkości. Już od rana policjanci wydziału ruchu drogowego płońskiej komendy kontrolowali kierowców w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

Oprócz sprawdzania prędkości, z jaką poruszali się kierowcy, mundurowi kontrolowali również ich stan trzeźwości, wymagane dokumenty, a także stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów.

Podczas działań na terenie powiatu płońskiego policjanci przeprowadzili 59 kontroli drogowych, ujawnili 38 wykroczeń związanych ze zbyt szybką jazdą. W dwóch przypadkach kierujący stracili prawo jazdy na 3 miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Jeden z nich, 36-letni kierowca vw na DK10 w miejscowości Dzierzążnia jechał z prędkością aż 114 km/h.

Za popełnione wykroczenia 37 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, 3 osoby pouczono, a wobec 3 innych sporządzone zostaną wnioski o ukaranie do sądu.  Kolejne działania już wkrótce.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Powrót na górę strony