Aktualności

Podsumowanie kolejnego tygodnia działań grupy SPEED na drogach powiatu płońskiego

Data publikacji 20.05.2024

Każdego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED kontrolują stan bezpieczeństwa na drogach powiatu płońskiego. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w minionym tygodniu skontrolowali 56 pojazdów. Ujawnili 53 wykroczenia, zatrzymali 3 prawa jazdy i 2 dowody rejestracyjne.

Każdego dnia funkcjonariusze płońskiej drogówki starają się dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Niestety, wciąż wielu kierowców zapomina o stosowaniu się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w tym ograniczeń prędkości. W minionym tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 56 wykroczeń, z czego 53 związanych było właśnie z przekroczeniem prędkości. Mundurowi nałożyli 44 mandaty karne, zatrzymali 2 dowody rejestracyjne od pojazdów i 3 prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie należytej ostrożności na drodze i poruszanie się z bezpieczną prędkością. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony