Aktualności

Pijana matka przewoziła samochodem swojego 10-letniego syna

Data publikacji 23.05.2024

Nieodpowiedzialna, pijana 43-latka przewoziła samochodem swojego 10-letniego syna. Kobieta podróżowała ruchliwą trasą nr 7 od strony Warszawy w kierunku Płońska. Dzięki zgłoszeniu osób postronnych płońscy policjanci uniemożliwili jej dalszą jazdę.

Wczoraj dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 7 od strony Warszawy w kierunku Płońska jedzie toyota, którą kieruje prawdopodobnie nietrzeźwa osoba. Kierowca auta, mający wyraźny problem z zapanowaniem nad nim, co chwilę zjeżdżał na sąsiedni pas ruchu, powodując niebezpieczne sytuacje i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z drogówki szybko skierowali się na krajową „siódemkę”. W czasie kontroli drogowej okazało się, że toyotą kieruje 43-letnia cudzoziemka, a razem z nią podróżuje jej 10-letni syn. Od kobiety funkcjonariusze od razu wyczuli alkohol. Badanie na trzeźwość wykazało w jej organizmie 1,4 promila. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, a auto odholowane zostało na strzeżony parking. Pijaną kobietę i jej syna policjanci przekazali pod opiekę wskazanej przez nią osobie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kobieta może również odpowiadać za niewłaściwe sprawowanie opieki nad swoim dzieckiem i narażenie go na niebezpieczeństwo.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony