Aktualności

35-latek wpadł z narkotykami w czasie kontroli drogowej. Kierował bez uprawnień pojazdem bez przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC

Data publikacji 24.05.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu w czasie kontroli drogowej znaleźli przy kierowcy osobowego seata narkotyki. Dodatkowo okazało się, że 35-latek kierował pojazdem pomimo braku uprawnień, a auto nie ma aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Od mężczyzny pobrana została krew do badań celem sprawdzenia, czy nie kierował pod wpływem środków odurzających.

W minioną środę w nocy zainteresowanie raciąskich policjantów wzbudził osobowy seat jadący ul. Mickiewicza w Raciążu. Podczas kontroli drogowej 35-letni kierowca auta, który podróżował nim sam, był bardzo zdenerwowany i zachowywał się tak, jakby bardzo chciał coś ukryć przed funkcjonariuszami. W czasie sprawdzenia danych mężczyzny i pojazdu w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec gm. Naruszewo ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a seat nie ma aktualnych badań technicznych ani nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. Dodatkowo we wnętrzu samochodu, w schowku w drzwiach od strony kierowcy, funkcjonariusze znaleźli torebkę z zapięciem strunowym oraz foliowe zawiniątko, w których znajdowała się charakterystyczna, krystaliczna substancja. Wstępne testy potwierdziły, że jest to mefedron.

35-latek został zatrzymany, a auto, którym kierował, zostało odholowane na strzeżony parking. W związku z podejrzeniem, że  mógł kierować pojazdem, będąc pod wpływem narkotyków, pobrana została od niego krew do badań. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a następnego dnia został przesłuchany.

Mieszkaniec gm. Naruszewo odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków, a także, jeżeli potwierdzą to badania krwi, za jazdę pod ich wpływem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo poniesie konsekwencje za jazdę bez uprawnień, brak aktualnych badań technicznych pojazdu i brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.


kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony