Aktualności

Internetowi oszuści w natarciu! 19-latek stracił prawie 3 tys. zł.

Data publikacji 10.06.2024

Niestety kolejna osoba, która chciała sprzedać coś przez Internet straciła pieniądze. 19-latek skorzystał z linku przesłanego przez kupującego, a następnie przez telefon podał kod BLIK osobie podającej się za przedstawiciela serwisu ogłoszeniowego. Zamiast zyskać, stracił w sumie blisko 3 tys. zł.

Do płońskiej komendy zgłosiła się kolejna osoba, która została oszukana na jednym z serwisów ogłoszeniowych. 19-letni mieszkaniec pow. płońskiego wystawił na sprzedaż przenośne ładowarki. Na numer telefonu podany w ogłoszeniu otrzymał wiadomość z linkiem, za pomocą którego miał potwierdzić sprzedaż. Po kliknięciu w link został przekierowany na stronę banku, gdzie zalogował się na swoje konto, podając numer klienta i hasło. Po tym otrzymał informację, że wystąpił jakiś błąd. Chwilę później telefonicznie skontaktował się z nim mężczyzna podający się za przedstawiciela serwisu ogłoszeniowego. Twierdził, że z konta kupującego w wyniku błędu zabrana została kwota 2800 zł, a 19-latek, celem anulowania tej transakcji, musi podać kod BLIK. Po podaniu w sumie dwóch kodów pokrzywdzony w aplikacji banku zauważył komunikat, że z jego konta zostało wypłacone 2800 zł w bankomacie.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w sieci! Nigdy nie wchodźmy w linki przesyłane przez obce osoby i nie podawajmy swoich danych, w tym loginów i haseł do kont bankowych. Nie podawajmy też nieznanym osobom kodów do płatności mobilnych.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony