Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Luzowanie obostrzeń nie oznacza całkowitego ich zniesienia! Policjanci niezmiennie sprawdzają czy obostrzenia są przestrzegane
Od 15 maja zmianie uległy m.in. zasady obowiązkowego korzystania z maseczek. Nie trzeba z nich korzystać w otwartej przestrzeni przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych. Trzeba jednak o nich pamiętać, wchodząc do pomieszczeń i środków komunikacji zbiorowej. Służby sanitarne i policjanci niezmiennie kontrolują czy obowiązujące przepisy są przestrzegane, a działalność podmiotów gospodarczych odbywa się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.
-
Przypominamy majowy harmonogram łagodzenia obostrzeń
Dane epidemiczne w ostatnim czasie są zadowalające. Spada liczba zakażeń COVID-19 oraz osób przebywających w szpitalach. Obecna sytuacja pozwala na powolne odmrażanie gospodarki i powrót do normalności. Pod koniec kwietnia przedstawiliśmy harmonogram łagodzenia obostrzeń. Już dziś możemy nocować w hotelach, iść na zakupy do galerii czy odwiedzić muzeum. Od 15 maja będziemy mogli m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Sprawdź aktualny harmonogram zmian na na
-
By poszukiwania zaginionych były efektywniejsze
Już 16 razy od początku roku do poszukiwania osób zaginionych zaangażowany był Nieetatowy Zespołu Wsparcia Poszukiwań Osób Zaginionych, który od niedawna funkcjonuje w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Jest to pierwszy tego typu zespół, który działa w strukturach polskiej Policji. Wczoraj po raz kolejny był zaangażowany. Tym razem do poszukiwań 14-latki z powiatu radomskiego, która po kilku godzinach odnalazła się.
-
Poszukiwana przez sąd 53-latka wpadła w ręce policjantów
Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób zatrzymali poszukiwaną listem gończym 53-latkę. Kobieta ukrywała na terenie Warszawy, często zmieniając miejsce pobytu. Noc spędziła w policyjnym areszcie, a dziś trafiła do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.
-
Policjanci przypominają! Za zachowanie czworonogów odpowiadaja ich właściciele. Niewłaściwe trzymanie psów może być niebezpieczne w skutkach
Policjanci apelują do właścicieli psów o zachowanie środków ostrożności przy ich trzymaniu. Za zachowanie czworonoga każdorazowo odpowiedzialność ponosi jego właściciel. Nieprzestrzeganie nałożonych obowiązków może skutkować konsekwencjami prawnymi, ale również może wyrządzić szkody w mieniu czy doprowadzić do uszczerbku zdrowia innych osób. W ostatnim czasie na terenie Płońska pies, który uciekł z jednego z mieszkań pogryzł jadąca na rowerze 9-letnią dziewczynkę.
-
Pod osłoną nocy jechali z promilami
Nietrzeźwi kierujący są poważnym zagrożeniem w ruchu drogowym. Niestety wielu kierowców nie zważa na konsekwencje i decyduje się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. W przeciągu ostatnich kilkunastu godzin w ręce płońskich policjantów trafiło kolejnych dwóch pijanych kierowców. Mający niemal 2 promile 22-latek twierdził, że kierował bo był "najtrzeźwiejszy". 31-latek z ponad promilem alkoholu uderzył swoim autem w słup i ogrodzenie.
-
JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU
Trwa ogólnopolska akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu", której priorytetem jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na istotne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.
-
Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach
Płońscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o większą rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Proszą również o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych. Na drogach powiatu płońskiego coraz częściej dochodzi do zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt, choć nie tylko.
-
Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie
Ponad cztery promile alkoholu w organizmie miał 50-latek kierujący fiatem, który został zatrzymany w Nowym Mieście w minioną niedzielę. Dzięki obywatelskiej postawie jednego z kierowców udało się przerwać jego niebezpieczną jazdę. Dodatkowo auto, którym się poruszał nie ma aktualnych badań technicznych.
-
Weekend pełen zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność
W miniony weekend na drogach powiatu płońskiego doszło w sumie do 16 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadków. 3 osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Kilka kolizji, pomimo tego, że uszkodzone zostały tylko pojazdy, wyglądało naprawdę poważnie. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o większą ostrożność!
-
Płońscy policjanci oddali hołd poległemu na służbie asp. Michałowi Kędzierskiemu
Dziś, w samo południe, płońscy policjanci oddali hołd koledze, asp. Michałowi Kędzierskiemu, policjantowi Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, który zginął 4 maja na służbie zastrzelony przez bandytę, wypełniając słowa roty ślubowania do końca. Cześć jego pamięci.
-
Cześć Jego pamięci!
Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi asp. Michała Kędzierskiego, który wypełniając do końca słowa roty ślubowania policyjnego, zginął na służbie zastrzelony przez bandytę w Raciborzu. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, całe środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem jesteśmy z rodziną i najbliższymi. Cześć Jego pamięci!
-
Mazowiecka grupa SPEED
Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w sposób ewidentny zagrażają bezpieczeństwu.
-
Dachowanie osobówki w Szczytnie. Dwie osoby trafiły do szpitala
W niedzielę w nocy w miejscowości Szczytno (gm. Załuski) dachował osobowy opel. Kierowcę z auta musieli wydobyć strażacy. 35-latek i pasażerka pojazdu z obrażeniami ciała trafili do szpitala.
-
Majówka na drogach - ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy i nietrzeźwy 16-letni motorowerzysta
Policyjne apele o trzeźwość za kierownicą niestety nie docierają do wszystkich kierowców. W piątek rozpoczynający długi majowy weekend w Lutomierzynie mieszkaniec powiatu mławskiego zabrał kluczyki pijanemu kierowcy i tym samym udaremnił mu dalszą jazdę. Dzień później w Uniecku policjanci zatrzymali nietrzeźwego, nie posiadającego uprawnień do kierowania, 16-letniego motorowerzystę.