Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kolejne zmiany w przepisach ruchu drogowego!
Przypominamy - od 30 marca br. zaczną obowiązywać przepisy wprowadzające zakaz kierowania pojazdem silnikowym lub motorowerem w sposób powodujący celowy poślizg kół lub powodujący celową utratę styczności z nawierzchnią chociażby jednego z kół pojazdu.
-
Bezpieczeństwo przede wszystkim. Hulajnogi elektryczne i quady coraz popularniejsze – Policja przypomina o obowiązkach i apeluje do rodziców
Wraz z nadejściem cieplejszych dni na drogach, chodnikach i szlakach rekreacyjnych pojawia się coraz więcej hulajnóg elektrycznych oraz quadów. To pojazdy wygodne, szybkie i atrakcyjne, szczególnie dla młodych użytkowników. Coraz częściej trafiają również do dzieci jako prezenty – zwłaszcza w okresie komunijnym. Policjanci przypominają jednak, że zarówno hulajnogi elektryczne, jak i quady nie są zabawkami. Ich użytkowanie wiąże się z konkretnymi obowiązkami, a brak znajomości przepisów może skończyć się mandatem lub poważnym wypadkiem.
-
Naukowe podsumowanie kampanii „Nie hejtuję - reaguję” połączone z promocją Programu PaT
26 marca 2026 roku w Auli Głównej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego, odbyła się konferencja naukowa podsumowująca kampanię edukacyjno – informacyjną pn. „Nie hejtuję - reaguję”. Celem realizowanej kampanii było promowanie postaw równości i tolerancji, kształtowanie zachowań wolnych od uprzedzeń, podnoszenie świadomości społecznej oraz przeciwdziałanie stereotypom. Zjawiska te, pozostawione bez odpowiedniej reakcji, mogą prowadzić do eskalacji nienawiści, aktów przemocy, a nawet nawoływania do popełniania przestępstw. Istotnym elementem działań kampanii było również budowanie społecznego sprzeciwu wobec wszelkich przejawów dyskryminacji różnych grup społecznych. Partnerami kampanii byli: KWP zs. w Radomiu, Uniwersytet Radomski, Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Wydział w Radomiu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
-
Dzień Otwarty i Dzień Przedsiębiorczości w przysuskiej komendzie
W poniedziałek, 23 marca, w Komendzie Powiatowej Policji w Przysusze odbył się Dzień Otwarty połączony z Dniem Przedsiębiorczości. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze.
-
Pościg za motocyklistą w Kamiennej Woli. 35-latek odpowie przed sądem
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze kontrolowali prędkość w Kamiennej Woli. 35-letni kierujący motocyklem nie zatrzymał się do kontroli. Po pościgu za nim, mężczyzna został zatrzymany. Kierujący nie posiadał uprawnień oraz tablice rejestracyjne w jego motorze należały do innego jednośladu. Mężczyzna odpowie przed sądem.
-
Jutro akcja „Trzeźwość lokalnie” na Mazowszu – wzmożone kontrole na drogach regionu
W najbliższą środę, 25 marca, na drogach garnizonu mazowieckiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania kontrolne w ramach akcji „Trzeźwość lokalnie”. Od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego będą prowadzić intensywne kontrole trzeźwości kierujących pojazdami, kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo w ruchu lokalnym.
-
Dwa wypadki jednego dnia – apel o rozwagę na drodze
Zmęczenie i oślepiające słońce mogły być przyczyną dwóch groźnych zdarzeń drogowych, do których doszło tego samego dnia na terenie powiatu przysuskiego. Dwoje mieszkańców powiatu przysuskiego trafiło z obrażeniami ciała do szpitali.
-
Traktorzysta uderzył w słup energetyczny
Prawie 4 promile alkoholu miał 50 latek, który wjechał ciągnikiem Ursus w słup energetyczny w miejscowości Kłonna, doprowadzając do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Policjanci szybko ustalili sprawcę i zatrzymali go w jego domu, a sprawą zajmuje się już Wydział Kryminalny.
-
Nietrzeźwy kierowca quada zatrzymany przez policjantów z Przysuchy
Szybka reakcja świadka pozwoliła zatrzymać nieodpowiedzialnego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 43-latek odpowie przed sądem.
-
„Bezpieczni w każdym wymiarze”. Webinary jako praktyczne wsparcie kampanii społecznej
W ramach kampanii społecznej „Bezpieczni w każdym wymiarze”, realizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu, podjęto kolejne działania edukacyjne skierowane do mieszkańców Mazowsza, w szczególności do osób starszych. Jednym z elementów kampanii jest cykl webinarów przygotowanych przez dr Rafała Bartłomieja Panfila - socjolog, filozof i polemolog, adiunkt w Zakładzie Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.
-
Ciepłe dni, więcej hulajnóg – pamiętaj o zasadach!
Wraz z poprawą pogody i pojawieniem się cieplejszych, słonecznych dni, na ulicach można zauważyć coraz więcej użytkowników hulajnóg elektrycznych. To wygodny i szybki środek transportu, który szczególnie w miastach zyskuje na popularności. Należy jednak pamiętać, że rosnąca liczba hulajnóg na drogach wiąże się również z większą odpowiedzialnością oraz koniecznością przestrzegania obowiązujących przepisów.
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
„NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ W JAJO!” – BĄDŹ SPRYTNIEJSZY OD KIESZONKOWCÓW
Rozpoczynamy kampanię informacyjną mającą podnieść świadomość mieszkańców stolicy oraz wszystkich odwiedzających Warszawę w okresie poprzedzającym Wielkanoc. Zgodnie z hasłem medialnej akcji, apelujemy – „NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ W JAJO!”. Działania mają na celu przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym w środkach komunikacji publicznej, galeriach handlowych, bazarach oraz innych miejscach handlu i usług. W kampanię zaangażowali się policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP, którzy z przestępczością kieszonkową walczą już od wielu lat. Przygotowaliśmy również spot filmowy i ulotki informujące o zagrożeniu.
-
Jeden kierowca bez uprawnień, a trzech straciło uprawnienia za nadmierną prędkość
Cztery kontrole, czterech kierujących, cztery przekroczenia prędkości – jeden kierował bez uprawnień, a trzech je straciło za nadmierną prędkość. Jeden z nich odpowie przed sądem, a pozostali kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami i stracili prawo jazdy.
-
Zapraszamy na Dzień Otwarty oraz Dzień Przedsiębiorczości w przysuskiej komendzie !