Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez przysuską drogówkę. Miał blisko 2,5 promila alkoholu
Policjanci z przysuskiej drogówki podczas kontroli trzeźwości zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu przysuskiego, który kierował samochodem mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd miał zatrzymany dowód rejestracyjny.
-
Niebezpieczne „wyzwania” wśród dzieci i młodzieży – co powinni wiedzieć rodzice i opiekunowie
W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o tzw. wyzwaniach, które krążą wśród dzieci i młodzieży. Nie zawsze są one nazywane angielskim słowem „challenge” – czasem funkcjonują po prostu jako „zadania”, „akcje”, „sprawdziany odwagi” czy „coś, co robią wszyscy”. Ich wspólnym mianownikiem jest jednak to, że mają dać młodemu człowiekowi poczucie przynależności, rozpoznawalności w grupie i chwilowego wyróżnienia się.
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Twoje narzędzie do poprawy bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to bezpłatne i ogólnodostępne narzędzie, które umożliwia mieszkańcom zgłaszanie miejsc, w których dochodzi do naruszeń porządku publicznego lub występują zagrożenia bezpieczeństwa. Aplikacja działa na terenie całego kraju i pozwala na szybkie przekazanie informacji Policji bez wychodzenia z domu.
-
Szybka i stanowcza reakcja dzielnicowego zakończyła się aresztowaniem sprawcy przemocy
Szybka i stanowcza reakcja dzielnicowego z Posterunku Policji w Odrzywole asp. Konrada Dobronia przerwała trwającą od miesięcy przemoc domową wobec 34-letniej kobiety i jej dzieci. Funkcjonariusz, który udał się na wizytę po otrzymaniu informacji o możliwym zagrożeniu, natychmiast podjął czynności, przyjął zawiadomienie i uruchomił procedurę „Niebieskiej Karty”. Dzięki jego działaniom 37-letni sprawca został zatrzymany, a następnie – decyzją sądu – tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Rodzina zyskała realną ochronę, a mężczyzna odpowie za znęcanie się oraz szereg innych przestępstw.
-
Czy prędkość dopuszczalna zawsze jest prędkością bezpieczną?
Trzymanie się przepisów i znaków drogowych jest bardzo ważne, ale to nie wszystko. Obowiązki kierowcy na drodze są znacznie większe niż stosowanie się do ograniczeń prędkości. Należy mieć bowiem świadomość, że te wyznaczają górne granice prędkości – nie wolno ich mylić z prędkością bezpieczną!
-
Trzech młodych mężczyzn podejrzewanych za posiadanie narkotyków
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Przysusze zatrzymali do kontroli 18 letniego kierującego mercedesem, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. W pojeździe ujawniono uszkodzenia techniczne oraz nieczytelną tablicę rejestracyjną, a przy kierowcy i jego dwóch pasażerach – mieszkańcach powiatu białobrzeskiego – znaleziono woreczki z suszem roślinnym i białym proszkiem. 18 latek przyznał, że wcześniej palił susz, a od mężczyzny pobrano krew do badań laboratoryjnych.
-
Promocja służby w Policji wśród maturzystów z Przysuchy
Wczoraj, 23 lutego policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Przysusze przeprowadziły spotkanie z maturzystami Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Przysusze. Głównym celem wizyty była promocja oraz przedstawienie zasad doboru do służby w Policji.
-
31 tys. kontroli trzeźwości w jeden dzień. 15 kierowców zatrzymanych za jazdę po alkoholu
Policjanci ruchu drogowego garnizonu mazowieckiego w piątek, 20 lutego, przeprowadzili działania "Trzeźwość - Lokalnie", ukierunkowane na kontrolę trzeźwości kierujących. Akcja była prowadzona w wielu miejscach regionu i miała na celu wyeliminowanie z ruchu osób, które decydują się prowadzić pojazd po alkoholu, narażając innych na śmiertelne niebezpieczeństwo.
-
NIEbezpieczeństwo na przejazdach kolejowych
Przejazdy kolejowo‑drogowe wciąż pozostają miejscami, gdzie chwila nieuwagi może skończyć się tragedią. Mimo wyraźnych zasad i sygnałów ostrzegawczych wielu kierowców, pieszych i rowerzystów wciąż ryzykuje, lekceważąc podstawowe reguły bezpieczeństwa.
-
Gala finałowa konkursu profilaktycznego „Jestem sobą. Wiem jak korzystać z wolności. Wybieram życie wolne od narkotyków, alkoholu i przemocy”
20 lutego 2026 r. w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się gala finałowa konkursu profilaktycznego w ramach kampanii społecznej „Jestem sobą. Wiem jak korzystać z wolności. Wybieram życie wolne od narkotyków, alkoholu i przemocy”. Laureaci, ich opiekunowie i szkoły odebrali nagrody i wyróżnienia za najwyżej ocenione prace plastyczne.
-
Mgła w połączeniu z niską temperaturą to śmiertelne zagrożenie
Mgła jako zjawisko atmosferyczne sama w sobie stanowi poważne zagrożenie zarówno dla kierowców, jak i pieszych, ponieważ znacząco ogranicza widoczność. Jednak mgła połączona z niską temperaturą może okazać się śmiertelną pułapką — oprócz ograniczonej widoczności pojawia się również bardzo śliska nawierzchnia, która zwiększa ryzyko utraty panowania nad pojazdem.
-
Podsumowanie działań w ruchu drogowym w powiecie przysuskim
Policjanci z przysuskiej komendy w minionych dniach zatrzymali do kontroli jednego kierującego z czynnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz pięciu kierujących bez uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowcy odpowiedzą przed sądem.
-
Mazowiecka Policja zapowiada akcję „Trzeźwość lokalnie”
W piątek, 20 lutego, na drogach całego Mazowsza zostaną przeprowadzone wzmożone działania kontrolne w ramach akcji „Trzeźwość lokalnie”. Od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego, będą prowadzić intensywne kontrole trzeźwości kierujących pojazdami.
-
Szefowa Służby Cywilnej z życzeniami z okazji Dnia Służby Cywilnej
W związku z przypadającym dzisiaj Dniem Służby Cywilnej Szefowa Służby Cywilnej Anita Noskowska-Piątkowska skierowała do wszystkich członkiń i członków korpusu służby cywilnej życzenia. Zachęcamy aby zapoznali się Państwo z nimi w poniższym filmie.
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu z okazji Święta Służby Cywilnej
Z okazji Święta Służby Cywilnej przypadającego 17 lutego, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, w imieniu swoim i kierownictwa mazowieckiego garnizonu Policji, złożył na ręce Pracownic i Pracowników Policji życzenia i słowa podziękowania.