Kierował autem pomimo braku uprawnień. Uciekł z miejsca po kolizji
Kierujący Mercedesem brał udział w zdarzeniu drogowym na ul. Chopina w Sochaczewie i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci nałożyli na mieszkańca gminy Brochów wysoki mandat karny. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.
W sobotnie popołudnie na ul. Chopina doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Kierowca Mercedesa uciekł z miejsca, a następnie porzucił pojazd na ul. Matejki w Sochaczewie. W aucie pozostał pasażer, którego świadek zdarzenia przekazał w ręce funkcjonariuszy.
Z ustaleń wynika, że Mercedesem kierował 35-letni mieszkaniec gminy Brochów. Policjanci nałożyli na sprawcę zdarzenia drogowego mandat w wysokości 5000 złotych i 10 punktów karnych. Dodatkowo odpowie również za wykroczenie polegające na kierowaniu pojazdem bez wymaganych uprawnień. Wkrótce do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie. Sąd może orzec wobec mężczyzny grzywnę do 30 tysięcy złotych oraz zakaz kierowania pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
st. asp. Agnieszka Dzik