Aktualności

Był nietrzeźwy i miał zakaz kierowania pojazdami. Trafił do zakładu karnego

Data publikacji 22.10.2025

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, którego obowiązywał sądowy zakaz kierowania pojazdami. W trakcie czynności do sochaczewskiej komendy wpłynął nakaz doprowadzenia 39-latka do zakładu karnego, gdzie ma odbyć zastępczą karę aresztu.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli, że kierowca pojazdu marki Opel Corsa ma problem z utrzymaniem auta na swoim pasie. Kierującego zatrzymano do kontroli drogowej. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 39-latka wykazało ponad 1,2 promila. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. W ubiegłym roku kierował autem nie posiadając do tego uprawnień. Sąd zdecydował wtedy m.in. o 15-miesięcznym zakazie kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do wyroku sądu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie czynności z podejrzanym do sochaczewskiej komendy wpłynął nakaz doprowadzenia 39-latka do zakładu karnego, gdzie ma odbyć zastępczą karę aresztu. Wczoraj został doprowadzony do wskazanej placówki penitencjarnej.

st. asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony