Konsekwencje nieprawidłowego parkowania
Zablokowane wyjazdy z posesji lub drogi pożarowe, matki z dziećmi w wózku zmuszone do spaceru po ulicy, ponieważ niewłaściwie zaparkowany pojazd uniemożliwia swobodne poruszanie się chodnikiem to niestety w dalszym ciągu częsty powód interwencji policjantów. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku przy wyborze miejsca parkingowego. Kierowca, który nie patrzy na znaki i zostawia auto w miejscu, gdzie jest to zabronione, musi liczyć się z wysokimi kosztami za holowanie pojazdu.
Po sochaczewskich drogach jeździ coraz więcej pojazdów, a to powoduje, że zaczyna się wyścig o miejsce parkingowe. Niestety, niektórzy chcąc uniknąć płatnej strefy parkowania nie zastanawiają się, czy ich pojazd spowoduje zagrożenie w ruchu drogowym. Największy problem dotyczy centrum miasta i rejonu dworca PKP. To z tych rejonów policjanci odbierają najwięcej próśb o interwencję. Na co skarżą się mieszkańcy: Przede wszystkim na brak możliwości wyjazdu z posesji, auta zaparkowane na ścieżkach rowerowych, zablokowane chodniki, a co za tym idzie – utrudnienia w ruchu pieszych. Interwencje często kończą się holowaniem pojazdu lekkomyślnego kierowcy.
Jak uniknąć holowania pojazdu i nie narazić się na niepotrzebne koszty?
Metoda jest prosta! Należy patrzeć na znaki i myśleć o innych uczestnikach ruchu drogowego.
Za tego typu wykroczenia grozi mandat karny w wysokości 100 złotych. Doliczany jest również 1 punkt karny. Należy w tym miejscu dodać, że holowanie pojazdu na parking wynosi około 500 złotych. Auto zostaje usunięte na koszt właściciela. Policjanci mogą podjąć decyzję o usunięciu pojazdu gdy np.: stoi w miejscu zabronionym, utrudnia ruch lub stwarza zagrożenie dla innych uczestników.