Aktualności

Szkolenie dla służb mundurowych i prokuratorów.

Data publikacji 09.12.2016

Sochaczewscy policjanci zorganizowali szkolenie na którym obecni byli przedstawiciele KWP z/s w Radomiu, Urzędu Celnego w Pruszkowie oraz prokuratorzy rejonowi z jednostek podległych Prokuraturze Okręgowej w Płocku. Tematem szkolenia było wykorzystanie nowych technologii do walki z różnego rodzaju przestępczością.

W piątek (9.12.) w sali Urzędu Miasta Sochaczew odbyło się szkolenie zainicjowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie mł. insp. Michała Safjańskiego. Wśród zaproszonych gości był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s w Radomiu insp. Kamil Borkowski oraz inni przedstawiciele komendy wojewódzkiej: Naczelnik Wydziału Cyberprzestępczości nadkom. Marcin Hensoldt, Naczelnik Wydziału Techniki Operacyjnej mł. insp. Karol Rozmus, Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego mł. insp. Piotr Sierawski oraz mł. insp. Konrad Krakowiak  - Naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Na spotkaniu był również Prokurator Okręgowy Przemysław Tarczyński oraz Prokurator Rejonowy w Sochaczewie Joanna Szymaniak, a także inni prokuratorzy rejonowi z jednostek podległych Prokuratorze Okręgowej w Płocku.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawicieli Urzędu Celnego w Pruszkowie w osobach podinsp. Dariusza Barana i mł. asp. Agnieszki Kubiak.

Tematem szkolenia było wykorzystanie nowych technologii wykorzystywanych przez organy ściagania do walki z przestępcami. Mówiono o nowych rozwiązaniach wykorzystywanych przeciwko cyberprzestępczości, przestępczości około hazardowej i przestępczości akcyzowej.

W trakcie kilkugodzinnego szkolenia, insp. Kamil Borkowski, mł. insp. Michał Safjański oraz mł. insp. Marek Wójcik złożyli na ręce sochaczewskich policjantów podziękowania od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Błaszczaka za pomoc w zabezpieczeniu szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. 

Powrót na górę strony