Aktualności

Zatrzymany podpalacz

Data publikacji 19.12.2016

Sochaczewscy policjanci zatrzymali 23 – letniego mieszkańca gminy Iłów podejrzewanego o spowodowanie kilku pożarów. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Do pierwszego pożaru doszło 7 grudnia w miejscowości Brzozów. Spłonęły wtedy dwie sterty słomy o wartości kilku tysięcy złotych. Trzy dni później, policja i straż pożarna została poinformowana o kolejnym pożarze w tej samej miejscowości. Wtedy ogień zajął również oborę w której były zwierzęta. Osiem sztuk bydła spłonęło, a dziewiąta padła w wyniku odniesionych obrażeń. 14 Grudnia podpalacz podłożył ogień po raz trzeci. W ostatnim przypadku spłonęła słoma. Jak ustalili policjanci sprawca podpaleń podkładał ogień, a następnie powiadamiał Straż Pożarną o wybuchu pożaru.

Podejrzanego o te wszystkie przestępstwa ustalił dzielnicowy z Posterunku Policji w Iłowie. 23-Letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili również, że jest odpowiedzialny za siedmiokrotne podpalenie poszycia leśnego w rejonie Lubatki, Miękinek i miejscowości Leśniaki. Do pożarów doszło w sierpniu 2015 roku.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty zniszczenia mienia w tym jeden w związku z zabiciem zwierząt ze szczególnym okrucieństwem.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym uwzględnił zastosował wobec zatrzymanego 23-latka areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy.

Powrót na górę strony