"100 litrów krwi na 100-lecie Policji". Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce krwi - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

"100 litrów krwi na 100-lecie Policji". Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce krwi

Data publikacji 15.04.2019

Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie organizuje zbiórkę krwi w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. W najbliższą środę na Placu Kościuszki pojawi się autokar w którym będzie można oddać krew. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zbiórce.

Pomaganie mamy we krwi, dlatego w najbliższą środę (17 kwietnia) podzielimy się nią z tymi, którzy jej potrzebują. Od 9:00 do 13:00 na Placu Kościuszki w Sochaczewie będzie czekał na Was specjalny autokar z płockiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym po wstępnych badaniach kwalifikujących będzie można honorowo oddać krew.
 

Krwiolecznictwo jest bardzo ważną dziedziną medycyny, wspomagającą działania lekarzy różnych specjalności. Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także chorym cierpiącym na szereg poważnych schorzeń. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych składników, pozwala ratować życie i zdrowie.

Kto nie może oddać krwi?

O przeciwwskazaniach i dyskwalifikacji stałej lub czasowej przeczytaj TUTAJ.

mł. asp. Agnieszka Dzik/RCKiK

 

Powrót na górę strony