Aktualności

Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Policji połączone z otwarciem nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie

Data publikacji 25.07.2019

Zapraszamy na sochaczewskie obchody Święta Policji. Jutrzejsza uroczystość rozpocznie się o godz. 13.00 i będzie połączona z otwarciem nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Po apelu, zachęcamy do udziału w pikniku rodzinnym.

Serdecznie zapraszamy na uroczysty apel z okazji Święta Policji, który odbędzie się jutro o godz. 13 na placu przed nowym budynkiem Komendy Powiatowej Policji przy ul. 1 Maja 10 w Sochaczewie. Ta wyjątkowa uroczystość odbędzie się  w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. 

Po oficjalnej części uroczystości zapraszamy na piknik rodzinny podczas którego będzie można odwiedzić stoisko promocyjne Policji, Wojska Polskiego i Straży Pożarnej. Czekać na Państwa będzie również OSP Niepokalanów, harcerze sochaczewskiego Hufca ZHP, przedstawiciele Kampinoskiego Parku Narodowego, Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, a także Urzędu Miasta Sochaczew, w którym animacje dla dzieci będzie prowadził znany sochaczewski rysownik komiksów Łukasz Kuciński.

Trzy lata temu rozpoczęto budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Po wielu latach oczekiwań, na oczach policjantów i mieszkańców powiatu wznosił się nowoczesny budynek, przyjazny osobom niepełnosprawnym. Zapewni on policjantom komfortowe warunki pracy, ale przede wszystkim pozwoli na godne przyjęcie osób potrzebujących pomocy Policji.

Siedziba sochaczewskich policjantów zaprojektowana jest w kształcie litery U i składa się z trzech kondygnacji naziemnych - parteru i dwóch pięter oraz częściowego podpiwniczenia. W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a także sale odpraw, izba pamięci oraz magazyny i pomieszczenia techniczne. Łagodny podjazd przed głównym wejściem i winda wewnątrz są na pewno ogromnym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych. 

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot. Błażej Kaliński

Powrót na górę strony