Wspólne działania dzielnicowych i funkcjonariuszy Straży Granicznej - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

Wspólne działania dzielnicowych i funkcjonariuszy Straży Granicznej

Data publikacji 26.11.2019

Dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin przeprowadzili dzisiaj rano wspólne działania, podczas których sprawdzali legalność pobytu cudzoziemców na terenie Polski. Podczas kontroli okazało się, że 31 – letni obywatel Ukrainy przekroczył dozwolone dni pobytu w ruchu bezwizowym i został zobowiązany do opuszczenia kraju.

Od samego rana policjanci z Rewiru Dzielnicowych wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej kontrolowali miejsca zamieszkania obcokrajowców na terenie Sochaczewa i sprawdzali legalność ich pobytu na terenie Polski.

Krótko po rozpoczęciu działań podjęto czynności wobec 31 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przekroczył dozwoloną ilość dni pobytu w ruchu bezwizowym, więc został zatrzymany.

Mundurowi ze Straży Granicznej zobowiązali go do opuszczenia Polski. Jeśli nie wyjedzie w wyznaczonym terminie i ponownie będzie kontrolowany, zostanie doprowadzony do granicy i przekazany stronie ukraińskiej. Zostanie wobec niego także wydany zakaz wjazdu do Polski.

Wspólne działania policjantów z funkcjonariuszami Straży Granicznej będą kontynuowane.  

mł. asp. A. Dzik

Powrót na górę strony