Aktualności

Spotkanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu z sochaczewskimi policjantami

Data publikacji 28.11.2019

Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu. Była to okazja do wymiany spostrzeżeń, a także uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański omówił stan bezpieczeństwa na terenie miasta i gmin.

O bezpieczeństwie rozmawiali przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Józef Chocian, zastępca przewodniczącego Sylwester Lewandowski oraz członkowie Anna Ulicka, Robert Gajda oraz Dariusz Zielski.

Policję reprezentowali Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie podinsp. Marek Jabłoński, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Adam Supeł, Naczelnik Wydziału Kryminalnego kom. Jarosław Godos, Kierownik Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego WRD asp. szt. Mariusz Józikowski oraz oficer prasowy KPP w Sochaczewie mł. asp. Agnieszka Dzik.

Podczas spotkania insp. Michał Safjański omówił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu sochaczewskiego, a w tym zdarzenia o charakterze kryminalnym, kwestię przemocy w rodzinie i procedurę Niebieskiej Karty, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, podjęte działania w związku ze zgłoszeniami w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także działania profilaktyczne realizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i podległych posterunków.

Na koniec komisja zapoznała się również z nowymi warunkami lokalowymi sochaczewskich funkcjonariuszy.

Przewodniczący komisji Józef Chocian pozytywnie ocenił działania sochaczewskiej Policji i uznał, że powiat sochaczewski można uznać za bezpieczny.

mł. asp. A. Dzik

Powrót na górę strony