Uczniowie Szkoły Podstawowej w Feliksowie z wizytą u sochaczewskich policjantów. - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Feliksowie z wizytą u sochaczewskich policjantów.

Data publikacji 28.11.2019

Dzisiaj uczniowie z zerówki, trzeciej i piątej klasy gościli w nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Policjanci przygotowali dla dzieci wiele atrakcji, ale przy okazji mogli przypomnieć najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Dzieci odwdzięczyły się pięknymi wierszami o policjantach, aż trudno było powstrzymać wzruszenie.

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii zapoznali dzisiaj dzieci ze specyfiką pracy policjanta. Dzieci zwiedziły nową siedzibę komendy, zobaczyły przyjazny pokój przesłuchań, obejrzały radiowóz policyjny, chętni mogli zobaczyć jak policjanci pobierają odciski palców, które na pamiątkę zabrały ze sobą do szkoły. Była to również świetna okazja do rozmowy o bezpieczeństwie i dla starszej grupy możliwość zapoznania się z historią powstania policji. Najmłodsi chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, na którym okazało się, że zasady bezpieczeństwa nie są im obce i doskonale wiedzą jak zachować się w codziennych sytuacjach, aby byli bezpieczni.

Na koniec spotkania to na policjantów jednak czekała najmilsza niespodzianka. Dzieci przygotowały podziękowania w formie wierszy, które wzruszyły policjantów. Dla sochaczewskich profilaktyków jest to największe podziękowanie bo nie ma nic cenniejszego niż uśmiech dziecka i to, że zasady bezpieczeństwa przekazywane przez funkcjonariuszy zapadają dzieciom w pamięć żeby w razie potrzeby potrafiły z nich korzystać.

Powrót na górę strony