Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki" - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 10.12.2019

Sochaczewscy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy SPPP Płock przeprowadzili wczoraj działania "Alkohol i narkotyki". Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości prawie 650 kierowców.

Przeprowadzane cyklicznie przez sochaczewską drogówkę działania mają na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze chcą także uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas kilkugodzinnej akcji policjantów ruchu drogowego wspomaganych przez funkcjonariuszy SPPP Płock, badaniu tzw. szybkim testem czyli bezustnikowym alkomatem alcoblow poddano prawie 650 kierowców. Trzy osoby zdecydowały się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. 

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego trunku obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Przypominamy, że za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Powrót na górę strony