Kierowco! Nie polujemy na zebrach! - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

Kierowco! Nie polujemy na zebrach!

Data publikacji 09.09.2020

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, policjanci sochaczewskiej drogówki i dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie, wzięli udział w akcji Kierowco! Nie polujemy na zebrach! Podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie wraz z mundurowymi zwracali uwagę kierowców na bezpieczeństwo pieszych.

Policjanci cały czas przypominają, że piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego (niechronionego uczestnika ruchu drogowego) z pojazdem, prawie zawsze kończy się obrażeniami. Niestety, do takich zdarzeń dochodzi również na przejściach dla pieszych, a więc tam, gdzie z założenia pieszy powinien być całkowicie bezpieczny.

Uczestnicy ruchu drogowego zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach, które obowiązują w rejonie przejść dla pieszych. Wczoraj przypominali o nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie.

Uczniowie tej placówki są wyjątkowo aktywni i zawsze chętnie biorą udział w akcjach profilaktycznych. Po zakończeniu działań "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą przed szkołą i mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i w czasie wolnym od szkoły. 

mł. asp. A. Dzik

Powrót na górę strony