Odzyskał swoją tożsamość - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

Odzyskał swoją tożsamość

Data publikacji 03.11.2020

Zdezorientowany szedł drogą w Kromnowie, nie wiedział jak się nazywa, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. Zaniedbanym mężczyzną zainteresowała się mieszkanka gminy Brochów, która powiadomiła służby. W niedzielę na apel Policji odpowiedziała kobieta, która poinformowała, że jest to mieszkaniec powiatu grójeckiego. Dzięki niej, potwierdzono jego tożsamość.

W ubiegły piątek do sochaczewskiej komendy wpłynęła wiadomość, że w Kromnowie znaleziono zaniedbanego mężczyznę z którym nie było logicznego kontaktu. Interweniującym policjantom nie udało się ustalić jego tożsamości.

Policjanci sprawdzali bazę osób zaginionych i poszukiwanych, a także weryfikowali informacje od mieszkańców powiatu sochaczewskiego, które wpływały do komendy po publikacji zdjęcia na stronie internetowej i facebooku. Komunikat udostępniały na swoich profilach także inne jednostki Policji garnizonu mazowieckiego, a także z Łowicza i Starych Babic. W ustalenie tożsamości zaangażowały się media i inne osoby, które udostępniały informację na swoich profilach. Mężczyzna w tym czasie trafił do szpitala, a po badaniach został doprowadzony przez policjantów do ośrodka dla bezdomnych.

W niedzielę do sochaczewskiej komendy zadzwoniła kobieta, która poinformowała dyżurnego, że mężczyzna ze zdjęcia to mieszkaniec powiatu grójeckiego. Policjanci z Sochaczewa skontaktowali się z mundurowymi z Grójca, którzy dotarli do rodziny mężczyzny i potwierdzili jego dane. Dziękujemy za pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

mł. asp. Agnieszka Dzik

 

Powrót na górę strony