Zatrzymano osiemnastoletniego sprawcę kradzieży samochodu - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

Zatrzymano osiemnastoletniego sprawcę kradzieży samochodu

Data publikacji 04.11.2020

Ukradł samochód ojca swojego znajomego i wybrał się na nocną przejażdżkę. Został zatrzymany przez policjantów i usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano do sochaczewskiej komendy wpłynęła informacja o kradzieży pojazdu w gminie Brochów. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że poprzedniego dnia właściciel zaparkował hondę civic przed swoją posesją. W aucie były również jego dokumenty i portfel z pieniędzmi.

Mieszkaniec gminy Brochów wyszedł na drugi dzień przed dom. Po samochodzie nie było śladu, natomiast przy posesji został znaleziony rower górski. Ustalono, że jednoślad należy do kolegi jego syna. Mundurowi podejrzewali, że osiemnastolatek może mieć związek z kradzieżą pojazdu.

Tego samego dnia, zaraz po powrocie do domu, osiemnastolatek został zatrzymany przez policjantów. Auto zostały zwrócone właścicielowi. Młody mieszkaniec gminy Brochów będzie odpowiadał za kradzież pojazdu, dokumentów i pieniędzy. Przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony