Zasnął podczas włamania. Obudzili go policjanci - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

Zasnął podczas włamania. Obudzili go policjanci

Data publikacji 14.01.2021

Włamał się do niezamieszkałego domu i chciał ukraść elementy metalowe i hydrauliczne. Śpiącego sprawcę przestępstwa obudzili policjanci. Mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia kary pozbawienia wolności. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnionego przestępstwa i poddał dobrowolnie karze bezwzględnego pozbawienia wolności.

Policjanci z sochaczewskiej komendy dostali dość nietypowe wezwanie, które dotyczyło włamania do niezamieszkałego domu. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie zastali właściciela posesji. Okazało się, że mężczyzna mieszkający na co dzień w innym mieście, przyjechał do domu w miejscowości Kożuszki–Parcel i zauważył przygotowane do kradzieży elementy metalowe i hydrauliczne. Okazało się również, że w jednym z pomieszczeń śpi włamywacz.

Właściciel posesji wezwał Policję i pilnował śpiącego sprawcy przestępstwa. Policjanci obudzili 52–latka, zatrzymali i doprowadzili do sochaczewskiej komendy. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjantka wydziału kryminalnego przedstawiła mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się do popełnionego przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze bezwzględnego pozbawienia wolności. Trafił już do placówki penitencjarnej.

mł. asp. A. Dzik

Powrót na górę strony