Aktualności

Handlowała podrobioną odzieżą

Data publikacji 18.01.2021

Dzielnicowy z Sochaczewa w czasie wolnym od służby zauważył kobietę handlującą podrobioną odzieżą. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do sochaczewskiej komendy. Ubrania i pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z przestępczego procederu zostały zabezpieczone. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zauważył na terenie targowiska miejskiego kobietę, która sprzedawała odzież. Wszystkie ubrania, a w tym bluzy, ocieplane bezrękawniki, spodnie i koszulki miały logo lub nazwę znanych marek. Ich cena była jednak zdecydowanie niższa niż oryginalnych.

Policjant poinformował o przestępstwie kolegów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji. Krótko po tym, 34-letnia obywatelka Bułgarii została zatrzymana i doprowadzona do sochaczewskiej komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również podrobioną odzież i pieniądze pochodzące z przestępczego procederu.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, gdy proceder taki jest stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony