Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Żukowie - Aktualności - KPP w Sochaczewie

Aktualności

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Żukowie

Data publikacji 24.09.2021

Policjantki z sochaczewskiej komendy spotkały się z uczniami szkoły podstawowej w Żukowie. Tematem rozmowy było bezpieczeństwo w szkole, w czasie wolnym od zajęć i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Policjantki Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej w Żukowie. Najmłodsze dzieci dowiedziały się na czym polega służba w Policji i czym zajmują się funkcjonariusze poszczególnych wydziałów. Mundurowe przestrzegały przed osobami obcymi, przypominały również o zasadach bezpieczeństwa w domu pod nieobecność rodziców. Wspólnie z jedną z uczennic przypomniały zebranym dzieciom, jak poprawnie przyjąć postawę „żółwia” w przypadku ataku agresywnego psa. Funkcjonariuszki mówiły również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Podczas spotkania ze starszymi uczniami również poruszono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniano przepisy dotyczące rowerzystów, ponieważ część dzieci dojeżdża do szkoły jednośladem. Policjantki wytłumaczyły dlaczego nie można przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych i w jakich przypadkach rowerzysta może poruszać się chodnikiem. Jednym z tematów było również bezpieczeństwo w sieci i ochrona wizerunku.

Z najstarszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Żukowie rozmawiano na temat odpowiedzialności prawnej, zagrożeniu demoralizacją i bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego.

W spotkaniu z policjantkami wzięło udział 144 uczniów.

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony