Aktualności

Odpowiedzą za kradzieże perfum

Data publikacji 12.04.2022

Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli pojazd. Chwilę wcześniej jego kierowca gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. Podczas wykonywanych czynności policjanci znaleźli w aucie torebkę z amfetaminą. Badanie przenośnym analizatorem wykazało w organizmie kierowcy obecność narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany.

Dzień później zatrzymany został 30-letni mężczyzna, który był pasażerem auta. Kryminalni znaleźli u niego amfetaminę, a także markowe perfumy pochodzące z kradzieży. W trakcie dalszych czynności zatrzymano jeszcze dwie osoby, które miały związek z kradzieżą markowych kosmetyków. Policjanci ustalili, że perfumy były sprzedawane w dużo niższej cenie niż w drogeriach.

Pierwszy z mężczyzn, który został zatrzymany podczas kontroli drogowej usłyszał łącznie trzy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, posiadania amfetaminy i włamania, którego dopuścił się na terenie powiatu żyrardowskiego. Drugi z zatrzymanych usłyszał trzy zarzuty kradzieży, których dopuścił się wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami oraz zarzut posiadania narkotyków. Kolejny podejrzany usłyszał pięć zarzutów kradzieży perfum i kosmetyków oraz zarzut posiadania amfetaminy, a ostatniemu z zatrzymanych zarzucono trzy kradzieże.

Mężczyźni przestępstw dopuścili się w magazynie w którym pracowali. Szkody wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ich koledze, którego policjanci podejrzewają o włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony