Aktualności

ROADPOL Safety Days w powiecie sochaczewskim

Data publikacji 21.09.2022

Policjanci z sochaczewskiej drogówki biorą udział w działaniach ROADPOL Safety Days organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Funkcjonariuszy z drogówki wspierały policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki biorą udział w działaniach ROADPOL Safety Days. Patrole pełnią służbę na drogach całego powiatu. Mundurowi kontrolują prędkość, stan trzeźwości kierowców i reagują w zdecydowany sposób na każde zachowanie, które godzi w bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Działania prowadzone były dwutorowo. Oprócz służby na drodze – policjanci z wydziału ruchu drogowego wspomagani przez koleżanki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii uczestniczyli w spotkaniach z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wskazywali, na co dzieci powinny zwrócić uwagę podczas jazdy na rowerze, przechodzenia przez przejście dla pieszych i wysiadania z autobusu. Najmłodsza grupa otrzymała od policjantów odblaski, które zdecydowanie poprawiają widoczność na drodze i warto nosić je zawsze, nie tylko po zmroku i poza obszarem zabudowanym.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony