Aktualności

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 05.10.2022

Nawet dożywotnie pozbawienie wolności grozi mieszkańcowi gminy Sochaczew podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa 54-latka. Do zdarzenia doszło tuż po alkoholowej libacji w której brali udział. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie zatrzymany 26-latek usłyszał zarzut, a wczoraj sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

W ubiegłą sobotę policjanci zostali wezwani do jednego z domów w gminie Sochaczew, gdzie miało dojść do awantury. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 54-letni mężczyzna zasnął po libacji alkoholowej i został zaatakowany taboretem przez 26-letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego. Obydwaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu u każdego z nich.

Policjanci zatrzymali 26-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym.

Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu podczas którego podjęto decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Usiłowanie przestępstwa jest zagrożone taką samą karą jak dokonanie, więc 26-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
 

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony