Aktualności

Pod okiem policjantów doskonalili się w ratowaniu życia

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie prezentowały wczoraj przed policjantami z sochaczewskiej komendy swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie było okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj na terenie jednostki wojskowej w Bielicach odbywały się 25. Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków. Wśród setek dzieci znaleźli się również uczniowie sochaczewskiej „Trójki” oraz ich opiekunka Krystyna Stańkowska, którzy zachęcali do zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczenia na fantomach. To, że młodzi mieszkańcy Sochaczewa chcą, a przede wszystkim nie boją się ratować, udowodnili już wiele razy. Policjanci wiele razy uczestniczyli w pokazach ratowniczych w wykonaniu młodych ratowników. Swoje zadania zawsze wykonują w skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem.

Wczoraj uczniowie zaprezentowali nowy sprzęt do ćwiczeń w ratowaniu życia. Kamizelkę do nauki odkrztuszania wygrali podczas III Międzyszkolnego Turnieju Sprawności Ratowniczych. Podczas wczorajszych pokazów dzieci zachęcały do nauki ratowania życia. Ćwiczyły na funkcjonariuszach jak należy udzielić pomocy w razie zakrztuszenia. Pod czujnym okiem mundurowych oraz swojej opiekunki trenowały na fantomach udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej osobom dorosłym oraz niemowlętom w przypadku zatrzymania akcji serca i braku oddechu.

Spotkanie było również okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodzi ratownicy udowodnili, że mają ogromną wiedzę, nie tylko z zakresu udzielania pomocy, ale również wiedzą, jak być bezpiecznym na drodze.

 

Powrót na górę strony