Aktualności

NURD w powiecie sochaczewskim

Data publikacji 18.01.2023

Wczoraj policjanci z sochaczewskiej drogówki przeprowadzili działania NURD. Ujawnili 34 wykroczenia popełnione przez pieszych uczestników ruchu drogowego.

Głównym powodem dla którego prowadzimy działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” jest troska o bezpieczeństwo pieszych czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Policjanci objęli nadzorem odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko wypadku jest największe. Wczorajsze działania wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze ujawnili 34 wykroczenia popełnione przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Zdecydowana większość dotyczy przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, ale policjanci interweniowali również wobec osoby, która korzystała w telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych w sposób uniemożliwiający prawidłową ocenę sytuacji na drodze.

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony