Aktualności

Wypadek w Nowym Żylinie. Pamiętaj o obowiązkowym wyposażeniu roweru!

Data publikacji 13.03.2023

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku drogowego z udziałem busa i rowerzysty do którego doszło w piątkowy wieczór Nowym Żylinie. Ranny kierowca jednośladu trafił do szpitala. Przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu roweru i zachęcamy do korzystania kamizelek odblaskowych. Apelujemy jednocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

W piątek wieczorem do sochaczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w Nowym Żylinie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce pojechał patrol sochaczewskiej drogówki.

Z ustaleń wynika, że na nieoświetlonym odcinku drogi doszło do zderzenia pojazdu dostawczego z rowerzystą. Mieszkaniec gminy Nowa Sucha, który poruszał się jednośladem trafił do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierowca busa był trzeźwy.

Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

ROWERZYSTO PAMIĘTAJ!

Osoby korzystające z rowerów muszą pamiętać o ich obowiązkowym wyposażeniu. Jednoślad musi posiadać z przodu co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej, z tyłu co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, minimum jeden skutecznie działający hamulec i dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Przypominamy również o odblaskach, które zdecydowanie poprawiają widoczność na drodze.

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony