Aktualności

Kontrola prędkości w Kozłowie Biskupim

Data publikacji 15.03.2023

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków do których dochodzi na polskich drogach. Policjanci z sochaczewskiej drogówki w codziennej służbie kontrolują prędkość i dyscyplinują kierowców z „ciężką nogą”. Wczoraj mundurowi zatrzymali kierowcę, który w Kozłowie Biskupim jechał z prędkością 119 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, nałożyli na niego mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość w Kozłowie Biskupim. Zatrzymali do kontroli drogowej 22- letniego mężczyznę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Wykonany pomiar wykazał, że kierowca forda jechał 119 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych.

Jeżeli popełniłeś wykroczenie w ruchu drogowym masz możliwość uiszczenia opłaty za nałożony mandat karny przy pomocy terminala płatniczego.

Przypominamy, że:

  • policjanci ruchu drogowego zazwyczaj posiadają w radiowozie terminal płatniczy, za pomocą którego można uiścić grzywnę nałożoną w postaci mandatu karnego;
  • grzywnę można uiścić używając tylko swojej karty;
  • płatność z tytułu nałożonej grzywny nie może być dzielona tzn.: niedopuszczalne jest przyjęcie należności za jeden mandat w dwóch transakcjach, jak również łączenie płatności gotówką z formą bezgotówkową;
  • jeżeli osoba wyrazi taką wolę policjant zawsze wyda potwierdzenie dokonania płatności;
  • dokonując opłaty za pośrednictwem terminala płatniczego nie poniesiecie Państwo żądnych dodatkowych kosztów związanych z tą transakcją;
  • uiszczając grzywnę za pośrednictwem terminala płatniczego unikniecie Państwo ewentualnej egzekucji niezapłaconej grzywny przez urząd skarbowy.

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony